Essentra Components 010440P025
Part No.:
010440P025
Datasheet:
010440P025.pdf
Description:
PAN SLOTTED MACHINE SCREW, NATUR
Shipping
Inventory:28,617
Comments
010440P025 Specifications
Head Diameter:
0.219" (5.56mm)
Head Height:
0.063" (1.60mm)
Length - Below Head:
0.250" (6.35mm) 1/4"
Length - Overall:
0.320" (8.13mm)