Essentra Components 010440W025PC
Part No.:
010440W025PC
Datasheet:
010440W025PC.pdf
Description:
PAN PHILLIPS SCREW 4-40 THREAD 1
Shipping
Inventory:23,023
Comments
010440W025PC Specifications
Drive Type:
Phillips
Head Height:
0.150" (3.81mm)
Length - Below Head:
0.250" (6.35mm) 1/4"
Length - Overall:
0.400" (10.16mm)