Essentra Components 010632P037
Part No.:
010632P037
Datasheet:
010632P037.pdf
Description:
PAN SLOTTED MACHINE SCREW, NATUR
Shipping
Inventory:18,181
Comments
010632P037 Specifications
Drive Type:
Slotted
Head Diameter:
0.270" (6.86mm)
Head Height:
0.080" (2.03mm)
Length - Below Head:
0.375" (9.53mm)
Length - Overall:
0.455" (11.56mm)