Essentra Components 010632PW025
Part No.:
010632PW025
Datasheet:
010632PW025.pdf
Description:
PAN PHILLIPS MACHINE SCREW, NATU
Shipping
Inventory:6,864
Comments
010632PW025 Specifications
Drive Type:
Phillips
Head Diameter:
0.270" (6.86mm)
Head Height:
0.092" (2.34mm)
Length - Below Head:
0.250" (6.35mm) 1/4"
Length - Overall:
0.340" (8.64mm)