Essentra Components 010632PW075
Part No.:
010632PW075
Datasheet:
010632PW075.pdf
Description:
PAN PHILLIPS SCREW 6-32 THREAD 3
Shipping
Inventory:5,160
Comments
010632PW075 Specifications
Type:
Machine Screw
Drive Type:
Phillips
Head Diameter:
0.263" (6.68mm)
Head Height:
0.092" (2.34mm)
Length - Below Head:
0.750" (19.05mm) 3/4"
Length - Overall:
0.842" (21.39mm)