Essentra Components 010632W025PC
Part No.:
010632W025PC
Datasheet:
010632W025PC.pdf
Description:
PAN PHILLIPS SCREW 6-32 THREAD 1
Shipping
Inventory:1,244
Comments
010632W025PC Specifications
Type:
Machine Screw
Drive Type:
Phillips
Head Diameter:
0.263" (6.68mm)
Head Height:
Length - Below Head:
0.250" (6.35mm) 1/4"