Essentra Components 010832P100
Part No.:
010832P100
Datasheet:
010832P100.pdf
Description:
PAN SLOTTED MACHINE SCREW, NATUR
Shipping
Inventory:8,174
Comments
010832P100 Specifications
Drive Type:
Slotted
Features:
Thread Size:
#8-32
Head Diameter:
0.320" (8.13mm)
Head Height:
0.080" (2.03mm)
Length - Below Head:
1.000" (25.40mm) 1"
Length - Overall:
1.080" (27.43mm)