Essentra Components 010832W075PC
Part No.:
010832W075PC
Datasheet:
010832W075PC.pdf
Description:
PAN PHILLIPS SCREW 8-32 THREAD 3
Shipping
Inventory:1,025
Comments
010832W075PC Specifications
Type:
Machine Screw
Drive Type:
Phillips
Features:
Thread Size:
#8-32
Head Diameter:
0.314" (7.98mm)
Head Height:
Length - Below Head:
0.750" (19.05mm) 3/4"
Length - Overall:
0.970" (24.64mm)