Essentra Components 012520P175
Part No.:
012520P175
Datasheet:
012520P175.pdf
Description:
PAN SLOTTED SCREW, NATURAL, NYLO
Shipping
Inventory:4,350
Comments
012520P175 Specifications
Screw Head Type:
Pan Head
Drive Type:
Slotted
Head Diameter:
0.483" (12.27mm)
Head Height:
0.137" (3.48mm)
Length - Below Head:
1.750" (44.45mm) 1 3/4"
Length - Overall:
1.887" (47.93mm)