Essentra Components 012520S025
Part No.:
012520S025
Datasheet:
012520S025.pdf
Description:
SET SCREW SLOTTED HEAD 1/4-20 TH
Shipping
Inventory:9,896
Comments
012520S025 Specifications
Screw Head Type:
Cheese Head
Drive Type:
Slotted
Head Diameter:
0.175" (4.45mm)
Head Height:
0.080" (2.03mm)
Length - Below Head:
0.250" (6.35mm) 1/4"
Length - Overall:
0.330" (8.38mm)