Essentra Components 012520T100
Part No.:
012520T100
Datasheet:
012520T100.pdf
Description:
SET SCREW SOCKET HEAD 1/4-20 THR
Shipping
Inventory:7,803
Comments
012520T100 Specifications
Drive Type:
Hex
Head Height:
0.125" (3.18mm) 1/8"
Length - Below Head:
0.875" (22.23mm) 7/8"
Length - Overall:
1.000" (25.40mm) 1"