Essentra Components 012528T025
Part No.:
012528T025
Manufacturer:
Essentra Components
Category:
Screws, Bolts
Package:
Datasheet:
012528T025.pdf
Description:
SET SCREW SOCKET HEAD 1/4-28 THR
Shipping
Inventory:1,054
Comments
012528T025 Specifications
Manufacturer
Essentra Components
Series:
MicroPlastics
Packaging:
Bulk
Product Status:
Active
Type:
Screw Head Type:
Drive Type:
Hex
Features:
Thread Size:
1/4"-28
Head Diameter:
Head Height:
0.125" (3.18mm) 1/8"
Length - Below Head:
Length - Overall:
0.188" (4.76mm)