Remington Industries 0.125X3.0FLT6061T6511-36
Part No.:
0.125X3.0FLT6061T6511-36
Manufacturer:
Remington Industries
Category:
Structural, Motion Hardware
Package:
Datasheet:
0.125X3.0FLT6061T6511-36.pdf
Description:
ALUM PLATE 1/8" x 3" x 36"
Shipping
Inventory:49
Comments
0.125X3.0FLT6061T6511-36 Specifications
Manufacturer
Remington Industries
Series:
Packaging:
Box
Product Status:
Active
Type:
Aluminum Flat Bar
Specifications:
36.000" L x 3.000" W x 0.125" H (914.40mm x 76.20mm x 3.18mm)