Essentra Components 021024B075
Part No.:
021024B075
Manufacturer:
Essentra Components
Category:
Screws, Bolts
Package:
Datasheet:
021024B075.pdf
Description:
100 SLOTTED CSK SCREW 10-24 THRE
Shipping
Inventory:10,000
Comments
021024B075 Specifications
Manufacturer
Essentra Components
Series:
MicroPlastics
Packaging:
Bulk
Product Status:
Active
Type:
Machine Screw
Screw Head Type:
Flat Head
Drive Type:
Slotted
Features:
Thread Size:
#10-24
Head Diameter:
Head Height:
0.083" (2.11mm)
Length - Below Head:
Length - Overall:
0.750" (19.05mm) 3/4"