Remington Industries 0.25X1.0FLT6061T6511-24
Part No.:
0.25X1.0FLT6061T6511-24
Manufacturer:
Remington Industries
Category:
Structural, Motion Hardware
Package:
Datasheet:
0.25X1.0FLT6061T6511-24.pdf
Description:
1/4X1 6061 ALUMINUM FLT 24"L
Shipping
Inventory:50
Comments
0.25X1.0FLT6061T6511-24 Specifications
Manufacturer
Remington Industries
Series:
Packaging:
Bag
Product Status:
Active
Type:
Aluminum Flat Bar
Specifications:
24.000" L x 1.000" W x 0.250" H (609.60mm x 25.40mm x 6.35mm)