Remington Industries 0.25X2.0FLT6061T6511-48
Part No.:
0.25X2.0FLT6061T6511-48
Datasheet:
0.25X2.0FLT6061T6511-48.pdf
Description:
1/4X2 6061 ALUMINUM FLT 48"L
Comments
0.25X2.0FLT6061T6511-48 Specifications
Type:
Aluminum Flat Bar
Specifications:
48.000" L x 2.000" W x 0.250" H (1219.20mm x 50.80mm x 6.35mm)