Remington Industries 0.25X2.5FLT6061T6511-36
Part No.:
0.25X2.5FLT6061T6511-36
Datasheet:
0.25X2.5FLT6061T6511-36.pdf
Description:
1/4X2-1/2 6061 ALUMINUM FLT 36"L
Comments
0.25X2.5FLT6061T6511-36 Specifications
Type:
Aluminum Flat Bar
Specifications:
36.000" L x 2.500" W x 0.250" H (914.40mm x 63.50mm x 6.35mm)