Amphenol RF 031-10495-NA
Part No.:
031-10495-NA
Manufacturer:
Amphenol RF
Category:
Nuts
Package:
Datasheet:
031-10495-NA.pdf
Description:
HEX NUT 0.495" BRASS 3/8-32
Shipping
Inventory:285
Comments
031-10495-NA Specifications
Manufacturer
Amphenol RF
Series:
Packaging:
Bulk
Product Status:
Active
Type:
Hex
Thread Size:
3/8"-32
Thickness:
0.093" (2.36mm)
Width:
0.495" (12.57mm)