Remington Industries 0.3125RD6061T6511-24
Part No.:
0.3125RD6061T6511-24
Manufacturer:
Remington Industries
Category:
Structural, Motion Hardware
Package:
Datasheet:
0.3125RD6061T6511-24.pdf
Description:
0.3125RD6061T6511-24 5/16" DIAME
Shipping
Inventory:50
Comments
0.3125RD6061T6511-24 Specifications
Manufacturer
Remington Industries
Series:
Packaging:
Bag
Product Status:
Active
Type:
Aluminum Round Rod
Specifications:
0.312" Dia x 24.000" L (7.92mm x 609.60mm)