Essentra Components 0425020HN
Part No.:
0425020HN
Manufacturer:
Essentra Components
Category:
Nuts
Package:
Datasheet:
0425020HN.pdf
Description:
HEX NUT, NATURAL, NYLON, 1/4-20
Shipping
Inventory:12,298
Comments
0425020HN Specifications
Manufacturer
Essentra Components
Series:
MicroPlastics, HN
Packaging:
Bulk
Product Status:
Active
Type:
Hex
Thread Size:
1/4"-20
Thickness:
0.235" (5.97mm)
Width:
0.425" (10.80mm)