Essentra Components 0487509HN
Part No.:
0487509HN
Manufacturer:
Essentra Components
Category:
Nuts
Package:
Datasheet:
Description:
HEX NUT 7/8-9 THREAD .750 HEIGHT
Shipping
Inventory:0
Comments
0487509HN Specifications
Manufacturer
Essentra Components
Series:
MicroPlastics
Packaging:
Product Status:
Active
Type:
Hex
Thread Size:
7/8"-9
Thickness:
0.750" (19.05mm) 3/4"
Width:
1.280" (32.51mm)