Remington Industries 0.50RD304SS-48
Part No.:
0.50RD304SS-48
Manufacturer:
Remington Industries
Category:
Structural, Motion Hardware
Package:
Datasheet:
0.50RD304SS-48.pdf
Description:
1/2" DIAMETER, 304 STAINLESS STE
Shipping
Inventory:50
Comments
0.50RD304SS-48 Specifications
Manufacturer
Remington Industries
Series:
Packaging:
Bag
Product Status:
Active
Type:
Stainless Round Rod
Specifications:
0.500" Dia x 48.000" L (12.70mm x 1219.20mm)