Remington Industries 0.50X6.0FLT6061T6511-12
Part No.:
0.50X6.0FLT6061T6511-12
Datasheet:
0.50X6.0FLT6061T6511-12.pdf
Description:
1/2" X 6" ALUMINUM FLAT BAR, 606
Comments
0.50X6.0FLT6061T6511-12 Specifications
Type:
Aluminum Flat Bar
Specifications:
12.000" L x 6.000" W x 0.500" H (304.80mm x 152.40mm x 12.70mm)