Remington Industries 0.50X8.0FLT6061T6511-12
Part No.:
0.50X8.0FLT6061T6511-12
Datasheet:
0.50X8.0FLT6061T6511-12.pdf
Description:
1/2" X 8" ALUMINUM FLAT BAR, 606
Comments
0.50X8.0FLT6061T6511-12 Specifications
Specifications:
12.000" L x 8.000" W x 0.500" H (304.80mm x 203.20mm x 12.70mm)