Remington Industries 0.50X8.0FLT6061T6511-48
Part No.:
0.50X8.0FLT6061T6511-48
Datasheet:
0.50X8.0FLT6061T6511-48.pdf
Description:
1/2" X 8" ALUMINUM FLAT BAR, 606
Comments
0.50X8.0FLT6061T6511-48 Specifications
Specifications:
48.000" L x 8.000" W x 0.500" H (1219.20mm x 203.20mm x 12.70mm)