Remington Industries 0.75X6.0FLT6061T6511-10
Part No.:
0.75X6.0FLT6061T6511-10
Manufacturer:
Remington Industries
Category:
Structural, Motion Hardware
Package:
Datasheet:
0.75X6.0FLT6061T6511-10.pdf
Description:
3/4" X 6" ALUMINUM FLAT BAR, 606
Shipping
Inventory:50
Comments
0.75X6.0FLT6061T6511-10 Specifications
Manufacturer
Remington Industries
Series:
Packaging:
Bag
Product Status:
Active
Type:
Aluminum Flat Bar
Specifications:
10.000" L x 6.000" W x 0.750" H (254.00mm x 152.40mm x 19.05mm)