Remington Industries 0.75X6.0FLT6061T6511-12
Part No.:
0.75X6.0FLT6061T6511-12
Manufacturer:
Remington Industries
Category:
Structural, Motion Hardware
Package:
Datasheet:
0.75X6.0FLT6061T6511-12.pdf
Description:
3/4" X 6" ALUMINUM FLAT BAR, 606
Shipping
Inventory:50
Comments
0.75X6.0FLT6061T6511-12 Specifications
Manufacturer
Remington Industries
Series:
Packaging:
Bag
Product Status:
Active
Type:
Aluminum Flat Bar
Specifications:
12.000" L x 6.000" W x 0.750" H (304.80mm x 152.40mm x 19.05mm)