Remington Industries 0.75X8.0FLT6061T6511-6
Part No.:
0.75X8.0FLT6061T6511-6
Datasheet:
0.75X8.0FLT6061T6511-6.pdf
Description:
3/4" X 8" ALUMINUM FLAT BAR, 606
Comments
0.75X8.0FLT6061T6511-6 Specifications
Specifications:
6.000" L x 8.000" W x 0.750" H (152.40mm x 203.20mm x 19.05mm)