Remington Industries 0.875RD6061T6511-48
Part No.:
0.875RD6061T6511-48
Manufacturer:
Remington Industries
Category:
Structural, Motion Hardware
Package:
Datasheet:
0.875RD6061T6511-48.pdf
Description:
0.875RD6061T6511-48 7/8" DIAMETE
Shipping
Inventory:50
Comments
0.875RD6061T6511-48 Specifications
Manufacturer
Remington Industries
Series:
Packaging:
Bag
Product Status:
Active
Type:
Aluminum Round Rod
Specifications:
0.875" Dia x 48.000" L (22.23mm x 1219.20mm)