Caplugs 103701HB
Part No.:
103701HB
Manufacturer:
Caplugs
Category:
Hole Plugs - Tapered Caps
Package:
Datasheet:
Description:
EC-24 PE-LD01 RED002, 2500/CS
Shipping
Inventory:1,250,000
Comments
103701HB Specifications
Manufacturer
Caplugs
Series:
EC
Packaging:
Case
Product Status:
Active
Type:
Threaded Connector Cap
Color:
Red
Material:
Low-Density Polyethylene
Hole Diameter:
Flange Diameter:
0.550" (13.97mm)
Diameter - Inside:
0.308"
Diameter - Outside:
0.370"