Remington Industries 1.0RD304SS-48
Part No.:
1.0RD304SS-48
Manufacturer:
Remington Industries
Category:
Structural, Motion Hardware
Package:
Datasheet:
1.0RD304SS-48.pdf
Description:
1" DIAMETER, 304 STAINLESS STEEL
Shipping
Inventory:50
Comments
1.0RD304SS-48 Specifications
Manufacturer
Remington Industries
Series:
Packaging:
Bag
Product Status:
Active
Type:
Stainless Round Rod
Specifications:
1.000" Dia x 48.000" L (25.40mm x 1219.20mm)