Essentra Components 10SCM003010
Part No.:
10SCM003010
Datasheet:
10SCM003010.pdf
Description:
SHOULDER WASHER 3.1MM ID 6.2MM O
Shipping
Inventory:351
Comments
10SCM003010 Specifications
Diameter - Inside:
0.122" (3.10mm)
Diameter - Outside:
0.244" (6.20mm)
Diameter - Shoulder:
0.157" (4.00mm)
Thickness - Overall:
0.039" (1.00mm)
Length - Below Head:
0.394" (10.00mm)