Essentra Components 10SCM005005
Part No.:
10SCM005005
Datasheet:
10SCM005005.pdf
Description:
SHOULDER WASHER 5.1MM ID 10.2MM
Shipping
Inventory:1,000
Comments
10SCM005005 Specifications
Diameter - Inside:
0.201" (5.10mm)
Diameter - Outside:
0.402" (10.20mm)
Diameter - Shoulder:
0.276" (7.00mm)
Thickness - Overall:
0.079" (2.00mm)
Length - Below Head:
0.197" (5.00mm)