Essentra Components 10SCM006006
Part No.:
10SCM006006
Datasheet:
10SCM006006.pdf
Description:
SHOULDER WASHER 6.1MM ID 12.2MM
Shipping
Inventory:65
Comments
10SCM006006 Specifications
Diameter - Inside:
0.240" (6.10mm)
Diameter - Outside:
Diameter - Shoulder:
0.315" (8.00mm)
Thickness - Overall:
0.079" (2.00mm)
Length - Below Head:
0.236" (6.00mm)