Essentra Components 10SCM006010
Part No.:
10SCM006010
Datasheet:
10SCM006010.pdf
Description:
SHOULDER WASHER 6.1MM ID 12.2MM
Shipping
Inventory:548
Comments
10SCM006010 Specifications
Diameter - Inside:
0.240" (6.10mm)
Diameter - Outside:
Diameter - Shoulder:
0.315" (8.00mm)
Thickness - Overall:
0.079" (2.00mm)
Length - Below Head:
0.394" (10.00mm)