Essentra Components 10SCM008008
Part No.:
10SCM008008
Datasheet:
10SCM008008.pdf
Description:
SHOULDER WASHER 8.1MM ID 14.2MM
Shipping
Inventory:1,496
Comments
10SCM008008 Specifications
Diameter - Inside:
0.319" (8.10mm)
Thickness - Overall:
0.098" (2.50mm)
Length - Below Head:
0.315" (8.00mm)