Essentra Components 10SCM008010
Part No.:
10SCM008010
Datasheet:
10SCM008010.pdf
Description:
SHOULDER WASHER 8.1MM ID 14.2MM
Shipping
Inventory:326
Comments
10SCM008010 Specifications
Diameter - Inside:
0.319" (8.10mm)
Thickness - Overall:
0.098" (2.50mm)
Length - Below Head:
0.394" (10.00mm)