Remington Industries 1.0X1.0X.25ANG6061T6511-48
Part No.:
1.0X1.0X.25ANG6061T6511-48
Manufacturer:
Remington Industries
Category:
Structural, Motion Hardware
Package:
Datasheet:
1.0X1.0X.25ANG6061T6511-48.pdf
Description:
1" X 1" ALUMINUM ANGLE 6061, 48"
Shipping
Inventory:50
Comments
1.0X1.0X.25ANG6061T6511-48 Specifications
Manufacturer
Remington Industries
Series:
Packaging:
Bag
Product Status:
Active
Type:
Aluminum Angle
Specifications:
48.000" L x 1.000" W x 1.000" H (1219.20mm x 25.40mm x 25.40mm)