Remington Industries 1.0X2.5FLT6061T6511-12
Part No.:
1.0X2.5FLT6061T6511-12
Manufacturer:
Remington Industries
Category:
Structural, Motion Hardware
Package:
Datasheet:
1.0X2.5FLT6061T6511-12.pdf
Description:
1.0X2.5FLT6061T6511-12 1" X 2-1/
Shipping
Inventory:50
Comments
1.0X2.5FLT6061T6511-12 Specifications
Manufacturer
Remington Industries
Series:
Packaging:
Bag
Product Status:
Active
Type:
Aluminum Flat Bar
Specifications:
12.000" L x 2.500" W x 1.000" H (304.80mm x 63.50mm x 25.40mm)