Remington Industries 1.0X6.0FLT6061T6511-12
Part No.:
1.0X6.0FLT6061T6511-12
Datasheet:
1.0X6.0FLT6061T6511-12.pdf
Description:
1" X 6" ALUMINUM FLAT BAR, 6061
Comments
1.0X6.0FLT6061T6511-12 Specifications
Specifications:
12.000" L x 6.000" W x 1.000" H (304.80mm x 152.40mm x 25.40mm)