Remington Industries 1.0X8.0FLT6061T6511-24
Part No.:
1.0X8.0FLT6061T6511-24
Datasheet:
1.0X8.0FLT6061T6511-24.pdf
Description:
1" X 8" ALUMINUM FLAT BAR, 6061
Comments
1.0X8.0FLT6061T6511-24 Specifications
Specifications:
24.000" L x 8.000" W x 1.000" H (609.60mm x 203.20mm x 25.40mm)