Remington Industries 1.0X8.0FLT6061T6511-36
Part No.:
1.0X8.0FLT6061T6511-36
Datasheet:
1.0X8.0FLT6061T6511-36.pdf
Description:
1" X 8" ALUMINUM FLAT BAR, 6061
Comments
1.0X8.0FLT6061T6511-36 Specifications
Specifications:
36.000" L x 8.000" W x 1.000" H (914.40mm x 203.20mm x 25.40mm)