Remington Industries 1.0X8.0FLT6061T6511-48
Part No.:
1.0X8.0FLT6061T6511-48
Datasheet:
1.0X8.0FLT6061T6511-48.pdf
Description:
1" X 8" ALUMINUM FLAT BAR, 6061
Comments
1.0X8.0FLT6061T6511-48 Specifications
Specifications:
48.000" L x 8.000" W x 1.000" H (1219.20mm x 203.20mm x 25.40mm)