Kanebridge 1110MTT188
Part No.:
1110MTT188
Manufacturer:
Kanebridge
Category:
Screws, Bolts
Package:
Datasheet:
Description:
Machine Screw - 6-Lobe Drive Tru
Shipping
Inventory:0
Comments
1110MTT188 Specifications
Manufacturer
Kanebridge
Series:
Packaging:
Retail Package
Product Status:
Active
Type:
Machine Screw
Screw Head Type:
Truss Head
Drive Type:
6-Lobe
Features:
Standard
Thread Size:
#10-32
Head Diameter:
0.437" (11.10mm)
Head Height:
0.111" (2.82mm)
Length - Below Head:
0.625" (15.88mm)
Length - Overall:
0.736" (18.69mm)