Essentra Components 12SWS0154
Part No.:
12SWS0154
Manufacturer:
Essentra Components
Category:
Bushing, Shoulder Washers
Package:
Datasheet:
Description:
SHOULDER WASHER .095 ID .208 O
Shipping
Inventory:0
Comments
12SWS0154 Specifications
Manufacturer
Essentra Components
Series:
MicroPlastics, SW
Packaging:
Bulk
Product Status:
Active
Thread/Screw/Hole Size:
Diameter - Inside:
0.095" (2.41mm)
Diameter - Outside:
Diameter - Shoulder:
0.120" (3.05mm)
Thickness - Overall:
0.031" (0.79mm)
Length - Below Head:
0.093" (2.36mm)