Essentra Components 12SWS0158
Part No.:
12SWS0158
Datasheet:
12SWS0158.pdf
Description:
SHOULDER WASHER .090 ID .187 OD
Shipping
Inventory:978
Comments
12SWS0158 Specifications
Diameter - Inside:
0.090" (2.29mm)
Diameter - Outside:
Diameter - Shoulder:
0.120" (3.05mm)
Thickness - Overall:
0.047" (1.19mm)
Length - Below Head:
0.250" (6.35mm) 1/4"