Essentra Components 12SWS0180
Part No.:
12SWS0180
Datasheet:
12SWS0180.pdf
Description:
SHOULDER WASHER .045 ID .181 OD
Shipping
Inventory:615
Comments
12SWS0180 Specifications
Diameter - Inside:
0.045" (1.14mm)
Diameter - Outside:
0.181" (4.60mm)
Diameter - Shoulder:
0.120" (3.05mm)
Thickness - Overall:
0.047" (1.19mm)