Essentra Components 12SWS0192
Part No.:
12SWS0192
Datasheet:
12SWS0192.pdf
Description:
SHOULDER WASHER .120 ID .253 OD
Shipping
Inventory:796
Comments
12SWS0192 Specifications
Diameter - Inside:
0.120" (3.05mm)
Diameter - Outside:
0.253" (6.43mm)
Diameter - Shoulder:
Thickness - Overall:
0.047" (1.19mm)