Essentra Components 12SWS0195
Part No.:
12SWS0195
Datasheet:
12SWS0195.pdf
Description:
SHOULDER WASHER, NATURAL, NYLON
Shipping
Inventory:53,950
Comments
12SWS0195 Specifications
Thread/Screw/Hole Size:
#2
Diameter - Inside:
0.093" (2.36mm)
Diameter - Outside:
0.197" (5.00mm)
Diameter - Shoulder:
0.120" (3.05mm)
Thickness - Overall:
0.093" (2.36mm)
Length - Below Head:
0.062" (1.57mm) 1/16"