Essentra Components 12SWS0206
Part No.:
12SWS0206
Datasheet:
12SWS0206.pdf
Description:
SHOULDER WASHER, NATURAL, NYLON
Shipping
Inventory:1,237
Comments
12SWS0206 Specifications
Thread/Screw/Hole Size:
#4
Diameter - Inside:
0.120" (3.05mm)
Diameter - Outside:
0.154" (3.91mm)
Diameter - Shoulder:
Thickness - Overall:
0.093" (2.36mm)
Length - Below Head:
0.062" (1.57mm) 1/16"